Mentorka je ako tieň. Vždy kráča dva kroky za svojou zverenkyňou

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
V máji 2022 sa uskutočnili školenia mentoriek v Dobšinej a vo Veľkom Krtíši. Mentorky sa na nich dozvedeli nielen to, čo obnáša mentoringový program, ale tiež, ako si budovať vzťah so svojou zverenkyňou a nestratiť pritom profesionalitu a ako sa popasovať so zabehnutými pracovnými stereotypmi.

Počas programu UPre ženy budú Rómkam k dispozícii skúsené mentorky. Ženy, ktoré ich vypočujú, porozprávajú sa s nimi a poradia im.

„Mentorkou v našom programe môže byť akákoľvek skúsená žena ochotná odovzdať svoje skúsenosti zverenkyni a sprevádzať ju svetom pracujúcich ľudí. Pojmom skúsená však nemyslíme odborné vedomosti a zručnosti, ale skúsenosť s prácou, pracovným prostredím, povinnosťami a pod.“

Kým sa mentorky začnú stretávať so svojimi zverenkyňami, absolvujú školenia. V máji 2022 sme organizovali školenie v Dobšinej a vo Veľkom Krtíši. Zúčastnilo sa ho 10 žien (Rómok i Nerómok) a pod vedením skúsenej lektorky Moniky Bosej sa dozvedeli nielen to, čo obnáša mentoringový program, ale tiež, ako si budovať vzťah so svojou zverenkyňou a nestratiť pritom profesionalitu a ako sa popasovať so zabehnutými pracovnými stereotypmi. Dôležité pritom je Rómky podporovať, aby sa samé chytili iniciatívy. Najlepšie to zhrnula účastníčka školenia Júlia:

„Mentorka je ako tieň. Vždy kráča dva kroky za svojou zverenkyňou.“

Školenie v Dobšinej
Školenie vo Veľkom Krtíši